اخبار

حدود 80 نفر در حادثه آتش سوزی پارک وی نجات پیدا کردند

حادثه آتش سوزی پارک وی

در مورد حادثه آتش سوزی پارک وی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران بزرگ اظهار داشتند: «حدود 80 نفر از افرادی که در این حادثه حضور داشتند، با احتیاط به فضای امن بیرون هدایت شدند.»

به گزارش خبرگزاری مهر، سخنگوی سازمان آتش نشانی اعلام کردند: «حدود ساعت 15، یک مورد آتش نشانی در مجتمع تجاری و اداری در محدوده چهارراه پارک وی به سامانه 125 اطلاع داده شد که به محض اعلام حریق، از چهار ایستگاه آتش نشانی خودروهای حامل تجهیزات به محل حادثه آتش سوزی پارک وی شدند.»

در ادامه وی با بیان اینکه آتش سوزی در یک ساختمان 13 طبقه رخ داده، بیان کردند: «7 طبقه از این مجتمع تجاری و اداری روی زمین و 6 طبقه از آن در زیر زمین ساخته شده است. هنگامی نیروهای آتش نشانی به محل اعزام شدند، در طبقه منهای 3 ضایعات زباله در مجاورت داکت های مجتمع قرار داده شده بود که همین عامل منجر به آتش سوزی شده بود. بنابراین آتش سوزی در داکت ها موجب بروز دود بسیار غلیظ به سایر طبقه ها شده بود. به این صورت که از طبقه همکف و در ورودی مجتمع دود به بیرون سرایت کرده بود.»

چگونگی حادثه آتش سوزی پارک وی

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران بزرگ در مورد حادثه آتش سوزی پارک وی نیز اظهار داشتند که در هنگام بروز حادثه بسیاری از افراد حاضر در مجتمع در طبقه های مختلف محبوس شده بودند، ولی با ارائه راهکارها در طی این عملیات که توسط نیروهای آتش نشانی صورت گرفت، افراد به خارج از مجتمع هدایت شدند.

همچنین با تقسیم گروهی نیروهای آتش نشانی برای خاموش کردن حادثه آتش سوزی پارک وی ، باوجود حرارت بسیار زیاد و دود متراکم آنها موفق شدند خود را به طبقه منهای 3 برسانند و آتش را خاموش کنند.

وجود اجسام خطرناک همانند سیلندر گاز یا مواد قابل اشتعال، وضعیت را بحرانی تر کرده بود، زیرا ممکن بود هر لحظه آتش گسترده تر شود، ولی با مدیریت نیروهای آتش نشانی از بروز وضعیت بحرانی جلوگیری شد. همچنین یکسری از نیروهای به سرعت تمام طبقه های مجتمع را جستجو کردند و افراد را با احتیاط به خارج از محیط آتش سوزی هدایت کردند.

در نهایت با تدابیر و تلاش نیروهای آتش نشانی حدود 80 نفر از محل آتش سوزی به فضای امن و محیط بیرون هدایت شدند. تعدادی از افراد نیز به علت دود متراکم، دچار دودگرفتی شدند؛ ولی خوشبختانه با حضور به موقع نیروهای آتش نشانی به بیمارستان اعزام شدند.

در پایان سخنگونی سازمان آتش نشانی تهران بزرگ افزود: «با حضور به موقع نیروها و تخلیه سریع افراد خوشبختانه خطر رفع شد و حال افراد مساعد است. یک نفر از آتش نشان ها دچار مصدویت شد؛ ولی آتش نیز به سرعت خاموش شد و از گسترش آن به اطراف جلوگیری به عمل آمد. بعد از خاموش شدن آتش، تمام طبقات مورد بررسی و ایمنی سازی لازم صورت گرفت و پس از اتمام عملیات مجتمع اداری و تجاری برای بررسی های بیشتر به کارشناسان این حوزه تحویل داده شد.»

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله نمایشگاه سیم و کابل 2022 با موفقیت چشمگیر به پایان رسید پیشنهاد می شود. 

حادثه آتش سوزی پارک وی

خدمات آتش کابل

آتش کابل در تلاش برای ارائه بهترین قیمت، فراهم نمودن خرید محصول با کیفیت، تسهیل نمودن فرآیند خرید و سرعت تحویل در سفارشات برای مشتریان خود است.

  • مشاوره خرید انواع کابل ضد حریق، کابل شبکه و کابل خاص
  • ارائه محصولات تولیدکنندگان معتبر کابل جهان
  • تضمین اصالت محصولات ارائه شده
  • ارسال کالا در سراسر سرزمین پهناور ایران

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *